vybrane horory

9. června 2009 v 18:02
Pátek třináctého
Legendární zabiják Jason Voorhees se vrací v dalším restartu z laboratoří Michaela Baye. Spousta zabíjení, hezkých teenagerek, otravných teenagerů, zlatavých kamerových filtrů a hororové vaty ze čtvrté cenové. Díky mixu nostalgie a neagresivní šedivosti to celkem funguje, zvlášť pokud máte chuť na malý, milý horor z míst, kde si na žárovku pořád ještě zbožně ukazují prstem.

Texaskej masakr motorovou pilou
Parta mladých lidí jede na koncert. Během jízdy kouří trávu a jinak dovádí a jen tak tak, že nesrazí ženu, která se úplně duchem nepřítomna potácí uprostřed silnice. Tak jí tedy zastaví a svezou. Když ale cizí žena zjistí, kam jedou, tak k jejich zděšení přímo před nimi spáchá sebevraždu. Díky této náhodě se dostanou úplně jinam než chtěli. Lístky na koncert jejich oblíbené kapely jsou jim najednou celkem k ničemu. V nejbližším motorestu, který najdou, zavolají šerifa, ale musejí jet za ním.Během času zjistí, že je v tomto místě něco nenormálního. Nebo tu spíš nic není normální. Situace začne být vážnější, když se začnou postupně ztrácet v jednom starém domě. Za celým texaským masakrem stojí jeden šílenec s motorovou pilou, který se narodil s deformovaným obličejem a nyní se mstí všem, kteří se k němu dostanou. Úplně sám by ale nebyl zas takový soupeř, ale jako by mu všichni v jeho okolí pomáhali - někteří úmyslně, někteří mimoděk...

Dům voskových figurín
Remaky slavných hororů, režírované za babku totálně neznámými režiséry, s kočkami v hlavních rolích, rozhodně letí a proto tu máme House of Wax s Elishou Cuthbert a Paris Hilton. Už v původní verzi z roku 1953 šlo o opuštěné městečko s domem voskových figurín, které nejsou tak úplně voskové a hlavně tak úplně mrtvé. Nová verze nám patřičně "zteenagerovštěla" a bude následovat cestu prošlapanou remakem Texaského masakru motorovou pilou. Takže tu máme dvě holky a dva kluky, kterým se porouchá auto poblíž osudného městečka. Tvůrci původního Domu voskových figurín (myšleno filmu) se zřejmě obracejí v hrobě, ale režisér Jaume Serra (další z nekonečné řady "kdo to sakra je?" chlápků) zjevně přesně ví, co chce natočit a koho při tom hodlá vykrádat (klasika z 50. let v jeho seznamu zaručeně nefiguruje). Ale proč nakonec ne? Vypadá to, že tenhle hororový 80s revival bude spolu s americkou mutací japonských shock hororů vládnout žánru příštích pár let, tak proč nepřihodit polínko do rozpálených kamen.

Saw 3
Jigsawovi (Tobin Bell), obávanému mozku v pozadí krutých a promyšlených her, v nichž jeho oběti svádějí boj o vlastní životy, se s pomocí jeho nové učednice Amandy (Shawnee Smith) podařilo znovu uniknout policii a zmizet. Zatímco se mu policejní detektivové marně snaží přijít na stopu, doktorka Lynn Denlon (Bahar Soomekh) a Jeff (Angus Macfadyen) se pomalu stávají dalšími pěšáky na jeho zvrhlé šachovnici..

Krev jako čokoláda
Před deseti lety zavraždila skupina krvežíznivých mužů rodinu malé holčičky. Vivian se podařilo utéct do lesa a proměnit se tak, že jí lovci nebudou schopni nikdy najít. Stal se z ní vlk. Po těch letech je stále na útěku. Žije v relativně bezpečném Bukurešti. Kde přes den prodává v obchodě s čokoládou a noci tráví ve společnosti svých bližních - vlkodlaků. Jednoho večera se jí připlete do cesty Aiden, který se snaží zkoumat bukurešťské podsvětí. Oba se do sebe zamilují, ale v cestě jim stojí nejen Vivianiny zvířecí pudy, ale i Gabriel (Olivier Martinez), vůdce smečky vlkodlaků. Gabriel si vybral Vivian jako svou další nevěstu a Aiden se má stát další obětí vlkodlaků.

Voodoo 2
Krvavý příběh pomsty a vražd zachycuje děsivé činy svůdné učitelky. Několik mužů z vesnice je očarováno její krásou a rozhodne se získat její srdce pomocí černé magie. Tolik kouzel najednou je ale příliš, učitelka brzy ztrácí pojem o realitě. Když jí indiánská čarodějnice předepíše jako lék lidské maso, propadá se ještě hlouběji. S pomocí šesti bývalých studentů se proto musí pokusit změnit svůj osud a pomstít se chtíčem posedlým mužům...

Halloween 2
Je to paradoxní konstatování, ale i filmy někoho, jako je Rob Zombie, poznáte podle účesů a oblečení. Tak jako u Michaela Baye. Jenže tohle by se stylistům nelíbilo. Mastné vlasy, rozhozené kadeře a nevyprané modýlky, které rozhodně nepůsobí pěkně, připomínají, že svět není hezké místo. Vše při starém. V nevábných končinách naší civilizace hledá Rob Zombie nevábné příběhy - bohužel pro něj mu je diváci nežerou tolik, jak by si přál, a tak renesanční drsňák musel sklopit uši a vrátit se ještě jednou k Michaelu Myersovi. Proto dostáváme nový nášup téhož. V téhle ošklivé hororové vizi se minutu standardně víří vzduch, pak člověk tuší nástup slavného řezníka s maskou. Jenže Michael, i když znovu dvoumetrový chlap jak velehora, se obrazem jen narychlo míhá a do popředí instaluje spíš svou kamarádku Bílou paní. Že by se styděl za svoji hnusnou masku? Inu, možné to je... každopádně je škoda cítit hlavní hvězdu jen v pozadí a nemoct si vychutnat důkladněji její běsnění. Ty podivné kreatury a ještě podivnější neonové vize, jak vystřižené z klipů Marylina Mansona, bych osobně radši viděl někde jinde, ale je to koneckonců volba pana Zombieho. Až do srpna pro něj platí doba hájení.

3:15 Zemřeš
Film, natočený podle skutečné události, zachycující jeden z nejděsivějších příběhů o strašidelných domech, které kdy byly vyprávěny!14. listopadu 1974 obdržela policie šílený telefonát, který je zavedl do Ocean Avenue 112 v Amityville, Long Island. Uvnitř rozlehlého domu se jim naskytla děsivá scéna - celá rodina DeFeových byla zavražděna. V následujících dnech se Ronald DeFeo, Jr. přiznal k tomu, že postupně zastřelil své rodiče a čtyři sourozence, a tvrdil, že hlasy v domě ho vedly ke spáchání těchto hrůzných vražd.O rok později se George a Kathy Lutzovi a jejich děti stěhují do tohoto domu a věří, že bude jejich vysněným domovem. Ale krátce poté, co se zabydlí, začnou se dít podivné a nevysvětlitelné věci, ze všech koutů domu se ozývají podivné hlasy... Od tvůrců Texaského masakru motorovou pilou.

Saw 1
Geniální vrah, bizarní smrti, dějové zvraty, falešné stopy. Pokud jste ujížděli na filmu Davida Finchera Se7en (sedm), pak budete chtít skládat i tuhle SKLÁDAČKU.
Ale pěkně od začátku: Probudíte se v neznámé místnosti. Nic si nepamatujete, nic nevidíte, protože je všude tma. Cvak, rozsvítí se světla. Ležíte na špinavé podlaze ve staré vysloužilé umývárně. Proti vám stojí chlap, který také nevypadá nejlíp, a mezi vámi leží mrtvola v kaluži krve. Chcete k ní, ale nejde to. Jste za kotník připoután k trubce u zdi. Ještě to nevíte, ale čeká vás nejhorší noc ve vašem životě. Nejhorší, nebo poslední a nejspíš oboje najednou. Dostal jste se do spárů vraha, který terorizuje vaše město, vraha, kterému říkají Jigsaw, vraha, který proslul bizarními způsoby likvidace svých obětí.

Sillent Hill
Film natočený podle nejprodávanější videohry v žánru horor. Snímek nestaví jenom na zombie a roztrhaných vnitřnostech, mnohem raději diváka straší po vzoru klasických japonských hororů a představuje mu monstra jak z deníčku nejslavnějších kubistů


na žádost budu přidávat další...

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Aldik Aldik | E-mail | Web | 9. června 2009 v 18:06 | Reagovat

Bojim,Bojim =) . Ještě tady můžeš přidat 3:15 zemřeš nabo ještě saw 1 a Sillent Hell =)

2 Aldik Aldik | E-mail | Web | 9. června 2009 v 18:25 | Reagovat

Super už ale asi žádné neznám =D...

3 Mara Mara | 7. prosince 2010 v 14:12 | Reagovat

Čus Ditmar, good web

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama